Mega graft hair transplant center
Blog Detay

Kaş Ekimi

Kaş Ekimi Kaşlar, insan yüzünün en önemli tamamlayıcılarından bir tanesi olarak kabul edilmektedir.

Kaş Ekimi


Kaşlar, insan yüzünün en önemli tamamlayıcılarından bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Gerek kadınlar gerekse de erkekler için oldukça özel bir detay olan kaşlarla alakalı olumsuzluğu gidermenin yolu kaş ekimidir. Siz de kaş ekimiyle en başarılı görselliği yakalayarak güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz.

Kaşlarda tıpkı saç ekimine benzer uygulamalar gerçekleştirilerek daha doğal ve kaliteli bir sonuç elde edilmeye çalışılmaktadır.
 

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?


Kaş ektirmek isteyen kimselerin öncelikle bir uzman ile görüşerek nasıl bir uygulama gerçekleşeceğine dair bilgi alması gerekir. Öte yandan kaş ekimi sonrasında olası görüntü ile alakalı da detaylar üzerinde anlaşmak gerekir. Uzman ve hasta arasında fikir birliğine ulaşıldığında ise operasyon sürecine geçilir.

Kaş ekimi işlemi lokal anestezi ya da sedasyon altında gerçekleştirilmektedir. Ortalama 3-4 saat süren uygulama sırasında ense bölgesinden alınan kıl kökleri neticesinde kaş bölgesinde yoğunluk elde edilmesi muhtemeldir. SAFİR FUE ve DHI yöntemi ile gerçekleşen uygulama neticesinde 10 – 15 derecelik açılarla kılların ekilmesi işlemi gerçekleştirilir.

Kaş bölgesi saç ekiminden farklı olarak çok daha hassastır. Bu nedenle de ekim esnasında titiz bir şekilde hareket etmek gerekir. Doğru bir şekilde ekilmesi sayesinde doğal bir görünüm sağlayacak olan kaş ekimi ile siz de en ideal sonuçlara ulaşabilirsiniz.


Kaş Ekimi ve Sonrasındaki Süreç


Kaş ekimi öncesi ve sonrasındaki süreç oldukça özeldir. Zira kaş ekimi yaptırmak isteyen kimselerin önce ve sonrasındaki süreçlerle ideal sonuçlara ulaşması muhtemeldir. Kaş ekimi öncesinde operasyonu sekteye uğratacak olan her türlü uygulamadan kaçınmak gerekir. Öte yandan kaş ekiminin mikro motorlar ile gerçekleştirilmesi sayesinde hastanede kalmaya gerek yoktur.

Kaş ekimi uygulaması gerçekleştikten hemen sonra kontroller yapılır ve bu kontroller belirli aralıklarla devam eder. Kaşların doğal bir şekilde çıkmaya başlaması neticesinde kusursuz bir süreç tamamlanmış olur.
 

Kaş Ekiminde İyileşme Süreci Nasıldır?


Kaş bölgesi çok hassas olduğundan kaş ektirmek isteyenler için iyileşme sürecinin de çok titiz bir şekilde dikkate alınması gerekmektedir. Operasyon sonrasında tam iyileşmenin sağlanması yaklaşık 10 gün sürer. İşe dönmek içinse hastanın herhangi bir şekilde beklemesine gerek yoktur. Hastanede kalmadan hemen işine dönecek olan hastanın kaş bölgesini çevresel faktörlere karşı koruması iyi olacaktır.
 

Kaş Ekimi Neden Gereklidir?


Kaş ekimi uygulamalarına başvurmak isteyen pek çok kimse için bu uygulamanın gerçekten başarılı olup olmayacağı merak edilmektedir. Bu kapsamda kaş ekimini gerekli kılan hallere bir göz atmak faydalı olacaktır.
 

Yaşlanma


İnsanlarda yaşlanmanın en büyük etkilerinden bir tanesi de hormon değişiklikleri olarak kabul edilmektedir. Bu durumda da saç ve kılların zayıflayarak dökülmesi söz konusu olur. Yaşlılık ile birlikte zayıflayan kıllarınız için en ideal çözümü kaş ekiminde bulabilirsiniz.
 

Beslenme Hataları


Beslenme konusunda yapılan hatalar kaşlarda dökülmelere yol açabilmektedir. Bu nedenle de kaşlarda görülen dökülmenin geri dönülmez hasarını onarmak adına kaş ekimi uygulamalarından fayda sağlamak gerekir. Böylelikle hem kaliteli hem de başarılı bir sonuca ulaşmak mümkündür.
 

Kemoterapi


Kanser hastalarının başvurmak durumunda kaldığı bir çözüm olan kemoterapi kaşların dökülmesine yol açar. Bu durumda da kaşların dökülmesi söz konusu olacaktır. Kemoterapi sonrasında iyileşen kimselerin kaş ekimi sayesinde daha kaliteli bir görüntü elde edebilecekleri söylenebilir.
 

Sıkça Sorulan Sorular


Kaş ekimi uygulaması ne kadar sürer?
Kaş ekimi uygulaması ortalama 3-4 saatlik bir operasyondur. Operasyon sonrasında hastanın normal yaşantısına devam etmesi muhtemeldir.

Kaş ekimi fiyatları ne kadardır?
Kaş ekimi uygulamasında süreç kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Bu nedenle de fiyatlar için uzmanla görüşmeniz gerekir.

Kaş ekiminde hangi teknik tercih edilmektedir?
Uzmanlarımız tarafından SAFİR FUE ve DHI tekniğinden uygun görülen teknik tercih edilmektedir.

Kaş ekimi sonrasında doğal bir görünüm yakalamak mümkün mü?
Kaş ekimi sonrasında doğal görünüm mümkün. Bu konuda en ideal sonuçlar için titiz bir çalışma yapılmaktadır.
 

Mega Graft Blog

Hizmetlerimiz hakkında sektörel makaleler